fbpx
2-4 metai,  4-6 metai,  6-10 metai,  Pažintinės knygos ir enciklopedijos

Gamtos pažinimas kitaip su „Illuminature”

 

Carnovsky, Rachel Williams Illuminature: nušviesta gamta”

 

APIE

Interaktyvi gamtos pažinimo knyga vaikams, o ir suaugusiems. Esminis kabliukas – trijų spalvų (raudonos, žalios ir mėlynos) plastikiniai „stikliukai“, pridėti prie knygos, pro kuriuos žiūrėdamas tame pačiame puslapyje regi skirtingus vaizdus: dienos, nakties gyventojus bei augalijos pasaulį.

Trumpas filmukas apie tai, kokius magiškus potyrius atvers ši knyga: https://youtu.be/llry-J4xGXI

AMŽIUS

2-99

PLIUSAI

+ Magiškos iliustracijos.

+ Žaismingas pateikimas – nemanau, kad bus vaikų, kuriems nepatiks pridėtas stikliukas ir paveiksliukų tyrinėjimas su jais. Tokia knyga intriguoja, suteikia atradimo džiaugsmą.

+ Gamtos pažinimas, tyrinėjimas.

+ Graži, didelis formatas, labai tinkama dovanai.

MINUSAI

– Silpniausia knygos vieta – aprašymai. Visgi šalia tokio woow vaizdo norisi ne vien sausų faktų, o ko nors naujo, negirdėto, intriguojančio. Matyt tos nerealios iliustracijos užkelia lūkesčius. 🙂 Dar man šiek tiek trūksta ir žemėlapio, kuriame būtų pažymėta tyrinėjama vietovė.

– Knygos kaina didelė (apie 16 eur), bet tokia knyga 5 eur ir negali kainuoti.

– Ne visi piešiniai gerai išdirbti spalviškai, t.y., žiūrint į augalus, ryškiai matomi ir dienos gyvūnai, kurie šiaip tikriausiai neturėtų būti matomi. Nežinau, ar čia ir originale taip yra? Ar techniškai neina padaryti kitaip? Ar čia bėda tik lietuviškoje versijoje?

– Norint gerai įžiūrėti nakties gyventojus, teks pasistengti ir gerai prisimerkti. Nors čia gal labiau mano, „akiniuotosios“ bėda. 🙂 Mėlynas stikliukas, kuris turėtų „atverti nakties gyventojus“, man atveria tik kontūrus ir šešėlius, pagal kuriuos susiraukus ir prisimerkus bandau atspėti, kur vėžlys, o kur lokys. Bet gal tokia ir idėja – juk naktį, pamatęs pelėdą ir nepamatytum jos plunksnų detalių? O gal tyrinėju knygą prie netinkamo apšvietimo? Maniškis D kartais sako, kad mato viską, kartais, kad nemato nieko – nesuprasi. 🙂

PASIKALBAM

Man tai šita knyga diskusijų nekelia, nes norisi su ja tiesiog ramiai pabūti.  Vaikams – tai kitokia knyga, ir tie „stikliukai“ iškart patraukia. Smagu tyrinėti, ieškoti vienų ar kitų gyvūnų – su naujais susipažinti prie aprašymų. Knyga suteikia atradimo džiaugsmą ir magijos pojūtį. Ir to gana – kokios dar kalbos? 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *