fbpx
2-4 metai,  4-6 metai,  Paveikslėlių knygos

Pavasario knygos: prancūziškasis jausmingasis Pomelas ir jo vaikiški filosofiniai klausimai

Ramona Bădescu ir  Chaud BenjaminPomelui kyla daugybė klausimų”

APIE

Prancūzų autorių knyga apie mažo rožinio drambliuko Pomelo paprastą ir gražų gyvenimą. 🙂

AMŽIUS

Leidykla sako 3-6  (aš tai sakyčiau labiau 2-4)

PLIUSAI

+ Nuorodos į prancūziškumą: meilė gyvenimui, pozityvumas, laisvės pojūtis.

+ Paprastai nepaprasta, apie viską ir apie nieką, meniškai liūdna.

+ Tikras ir nuoširdus, atviras ir jautrus pagrindinis veikėjas.

+ Mielos jaukios iliustracijos. Iliustracijose ypatingai gerai atsispindi įvairios Pomelo emocijos, tad naudinga ir mokymuisi apie emocijas, jų atpažinimą.

+ Jokios didaktikos.

+ Lietuviškai yra išversta ne viena, o dar bent dvi knygos apie Pomelą, tad tiems, kas taps rožinio drambliuko fanai, galės susipažinti ir su kitomis jo istorijomis. 🙂

MINUSAI

Mano galva, ryškių minusų nėra. Tačiau mums, lietuviams, pripratusiems prie dažniausiai didaktinės vaikų literatūros, kuriose esti moralas, gali pasirodyti, jog knyga yra apie nieką. Pripažinsiu, kai pirmąsyk šią knygą perskaičiau saviškiui (tuomet jam buvo gal apie 2), tai jausmas buvo toks maždaug „pšš“. Bet paskaičius antrą, trečią kartą ėmiau suprasti, kuo ši knyga kitokia ir kuo ji žavi. Joje ir veikėjas neįprastas, ir ta istorija tokia lyg apie nieką, bet apie viską. Ir tie klausimai, iškylantys Pomelui – tokie vaikiški, naivūs, bet drauge ir filosofiniai. 🙂 Šiaip ar taip, daugelis dalykų gyvenime yra skonio reikalas, bet, mano galva, susipažinti su įvairių šalių rašytojų literatūra visada naudinga.

PASIKALBAM

Apie meilę, liūdesį, kasdienybės grožį, mokėjimą džiaugtis smulkmenomis. Galima kalbėti ir paprastesnėmis temomis – kas tas Pomelas, pafantazuoti, ar jis drambliukas, o gal labai sotus, žemuogių privalgęs kirmėliukas, o gal koks driežiukas, gal koks kitų planetų gyventojas? Kur jis gyvena, su kuo draugauja, ką labiausiai mėgsta, o ką labiausiai mėgstame mes? Pomelą džiugina žemuogės – o kas džiugina mus?


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *