fbpx
2-4 metai,  4-6 metai,  Paveikslėlių knygos

Iš serijos „senos geros“ arba knygos iš tėvų vaikystės lentynų: indėniukas Kikas

Čarlzas Torsonas Kikas”

APIE

Man asmeniškai pats įdomiausias faktas tai, kad „Kiko“ autorius Čarlzas Torsonas (Charles Thorson) būdamas 44-erių išvyko į Holivudą, kur dirbo su tokiomis animacinių filmų kūrėjų kompanijomis, kaip Walt Disney ir Warner Bros, tapo žymiu animacinių filmukų dailininku ir prisidėjo kuriant visiems gerai žinomus personažus, kaip Snieguolė ir septyni nykštukai bei Bugs Bunny.

O kalbant apie pačią knygą – indėniuką Kiką daug kas, matyt, atsimena iš savo vaikystės, ar ne? Tai pasakojimas apie mažylį Kiką, kuris užsimano plunksnų savo galvai papuošti ir leidžiasi į pavojingus nuotykius jų surasti. Knyga kalba apie nemarias vertybes, kaip kilniaširdiškumas, pagalba kitam, drąsa.

AMŽIUS

3-6

PLIUSAI

+ Reikia pripažinti, kad šiuolaikinėje vaikų literatūroje jau retai gali sutikti istorijų apie indėnus ir jų nuotykius. Tad ši knyga – toks savotiškas vintažas, klasika. 🙂 Kartu ir galimybė papasakoti vaikui, kas tas indėnas arba nostalgiškai nukrypti į pasakojimus apie tai kaip jūsų seneliai (o gal ir jūs pats?) augote su „Drasiųjų keliai“ serija ir pasakojimais apie indėnus.

+ Pagrindinis veikėjas pasižymi mokėjimu svajoti, ryžtu, drąsa ir užsispyrimu. Labai tinkamos savybės kiekvienam vaikui (ir nebe vaikui 🙂 ) .

+ Artimas indėniuko ryšys su gamta ir gyvūnais, draugystė ir pagarba.

+ Ryškios, puikios iliustracijos. Man dar smagu ir tai, kad iliustracijos kai kur spalvotos, kai kur juodai baltos – papildomas darbas vaizduotei. 🙂

MINUSAI

– Aš šiaip visada bandau, kokį minusą sugalvot ir kuo daugiau aprašinėju knygas, tuo dažniau klausiu savęs, kodėl tiesiog gerose knygose tų minusų ieškau išvis. Gal kad vistiek yra knygos, kurios yra labai labai prie širdies, o tos kur geros, bet iki „labai labai“ netempia, turi turėt kokį tai trūkumą?

Viskas čia gerai, klasika yra klasika ir tikėtis, kad 1947 m. parašyta knyga ir/ar iliustracijos atitiks tip top šių laikų aktualijas ir lūkesčius, matyt, nereikia. 🙂

PASIKALBAM

Pagalba kitam, geraširdiškumas, atsargumas.

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *