fbpx
4-6 metai,  6-10 metai

Iš tėvų vaikystės skaitinių: visai nebaisus Vaiduokliukas ir jo visa atrakinantis raktų ryšulys

Otfried Preussler „Vaiduokliukas“

APIE

Ar daug iš jūsų šią knygą skaitėte vaikystėje?

Nes aš tai skaičiau ir nors pačios istorijos lyg ir neatmenu, labiau tik užsklandinį vaizdą, kaip pas močiutę kaime ant sofos su nėriniuota servetėle Vaiduokliuką originaliu juodu minkštu viršeliu vartau. Ne itin kokybiškas popierius, sugėręs kambario kvapus ir tai kaip sausai knygos lapai slysdavo tarp pirštų verčiant. O tos nespalvotos iliustracijos! Šiai dienai tokios visoje spalvotų žėrinčių kviečiančių tik pirk, tik paimk knygelių jūroje atrodytų liūdnai. O tuomet visos knygos buvo tokios – juodai baltos. 🙂 Gal todėl naujai Vaiduokliukas ir perleistas su spalvotomis iliustracijomis? Ir viršeliu nauju – ryškesniu, žydru. (Vaiduokliukas” išleistas su originaliomis vokiečių dailininko F. J. Trippo iliustracijomis, kurias nuspalvino Mathias Weberis, viršelis – Martyno Pavilonio.) Šiaip ar taip man šitie dalykai stipriai nekliūna. Aš tik džiaugiuos nostalgiškus prisiminimus apie savo vaikystės skaitinius rinkdama, o labiausiai aišku – galimybe su vyresnėliu savo vaikystės knygas drauge ant mūsų sofos skaityti. 🙂

Jei visgi „Vaiduokliuko“ anksčiau neskaitėte, tai verta paminėti, kad knygos autorius Otfried‘as Preussler‘is (1923-2013) tas pats, kuris ir „Plėšiko Hocenploco“ trilogiją parašė. (Hocenplocas jau turėtų būti pažįstamas daugeliui tėvų. O jei ne – tai informuokit, pasistengsiu kuo greičiau apie mūsų namuose tvyrojusį Hocenploco garbinimo etapą parašyti. :)) Autorius pats buvo mokytojas, o ir augęs mokytojų šeimoje. Didelę įtaką kūrybai padarė jo močiutė, kuri jam nuolat sekdavo pasakas apie raganas, vaiduoklius, todėl ir rašytojo knygose dažnai sutinkamos raganystės, magija ir paslaptys.

Jei trumpai apie „Vaiduokliuko“ turinį – tai miela, naivi nuotykių istorija apie naktinį vaiduoklį, kuris svajojo pamatyti dienos šviesą ir gyvenimą, vykstantį dienos metu. O kai svajonė vieną kartą ima ir išsipildo, pasirodo, kad viskas ne taip, kaip tikėtasi. Bet kad viskas vėl grįžtų į vietas – Vaiduokliukui tenka patirti įvairių šypseną keliančių nuotykių.

AMŽIUS

7-10 m. (Aš kiek dvejočiau, ar daug 10mečių rinktųsi šią knygą skaityti patys. Vyresniems istorija gali pasirodyti per naivoka. Tačiau tekstas labai tinkamas skaityti garsiai, tad, manau, 4-6 m. vaikams ši nuotykių knyga tikrai kels ir jaudulį, ir intrigą, ir juoką.)

PLIUSAI

+ Vaiduokliukas jokiu būdu ne gąsdinantis, o priešingai – itin draugiškas, simpatiškas personažas.

+ Istorija, kupina nuotykių, išdaigų, vaikiško humoro.

+ Nuotykiai įtraukia, intriguoja sužinoti, kas bus toliau.

+ Tinkama skaityt prieš miegą – nes istorija pozityvi ir miela, nesukels jokių blogų emocijų prieš miegą.

+ Nostalgiškas skaitinys tėvams. 🙂

MINUSAI

– Ak tie vaikystės skaitiniai – ar gali gi juos žmogus objektyviai vertinti ir kritikuoti? 🙂

PASIKALBAM

Kas yra vaiduoklis? Ar jie egzistuoja? Koks šis vaiduoklis? Jei turėtum raktų ryšulį, kaip Vaiduokliukas, kuris atrakintų viską, ką nori – kur keliautum, kur norėtum patekti? 🙂

2 Comments

 • Violeta

  Sveiki,
  man būtų labai įdomu sužinoti apie Hocenploco garbinimo etapą. Knygas žinau, bet labai įdomu, nuo kokio amžiaus jas skaitėt? Leidykla siūlo 7-10 m. kategorija, gal irgi mažesniems labiau tiktų?

  • Eglė

   Jūsų komentarą pamačiau ir vis kabėjo darbelis kuo skubiau apie Hocenplocą parašyti. 🙂 Įvykdyta!
   Štai čia – naujausias įrašas apie tai, kaip mes sirgome žymiojo plėšiko karštine: http://bit.ly/2YUFAeX

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *