fbpx
4-6 metai,  6-10 metai,  Lietuvių autorių,  Paveikslėlių knygos

Nepaprasta Mykolo diena arba įprasta diena kiekvienoje šeimoje turint vaikų

Virgis Malčius Nepaprasta Mykolo diena”

APIE

Jei jūsų vaikas būtent to amžiaus, kai prieštaraujama viskam, net sau pačiam ar tiesiog šiaip mėgsta daryti viską priešingai nei prašo tėvai – be pamokymų, bandymų vaikui išaiškinti, kodėl reikia tvarkytis, kodėl negalima valgyti vien tik saldainių, kas gerai, o kas visgi ne – tikriausiai neapsieinate. Ir tuomet paskaityt šią knygelę su vaiku jums tikrai gali būti į naudą – ne tik vaikui, bet ir patiems tėvams. Juk labai gerai širdį paglosto žinojimas, jog viskas su jūsų šeima yra plius minus normaliai – taip, ir kitų vaikai taip daro, o jūs nesate vienas  vienintelis tėvas visoj Lietuvoj, kurio vaikai neklauso. 🙂

Jei trumpai, tai knyga apie įvairius padarėlius, aplankančius mažąjį Mykolą ir apverčiančius viską aukštyn kojom:

„Kojinius paslepia kojines, Peštukas šukuojantis peša berniuko plaukus, Terliukis išteplioja drabužius, Triokšlius laužo žaisliukus, Negirdukas užkemša ausis, kai kviečia mama.”

AMŽIUS

4-8

PLIUSAI

+ Klasikinės didaktinės knygelės dažniausiai būna labai vienodos – su vienu moralu ir dar kokiu užslėptu (o dar blogiau, jei tiesiogiai subrukamu) „niuniuniu“. Ši knygelė irgi didaktinė – Mykolą aplanko įvairūs padarėliai, trukdantys elgtis gražiai. Tačiau visa tai pateikiama žaismingai, moralas trumpas, paprastas ir aiškus, bet nepažodinis, žiaugčioti neprivers. 🙂

+ Sklandus rašymo stilius, lengvai skaitoma, vienu ypu galima perskaityti visą knygelę.

+ Šmaikštu. Noooors turėčiau pastebėti vietomis humoras skirtas labiau tėvams nei vaikams. Kad ir pavyzdys – retas vaikas suvokia, kas yra 24 mėnesius brandintas sūris „Džiugas” ir asocijuoja, koks galėtų būti šiojo kvapas.

+ Istorija pateikiama vienos dienos principu – nuo ryto iki vakaro, tad apžvelgiama ir vaiko dienotvarkė, įprasti kasdieniai darbai ir pareigos.

MINUSAI

– Manau, jei knygą iliustravęs būtų ne pats autorius, knyga būtų buvusi DAUG geresnė. Nors menas – skonio reikalas, bet dabartinės iliustracijos, jei atvirai, man labai nepatinka. Aš čia bandžiau ir diplomatiškai sugalvot, kaip pasisakyt, bet nusprendžiau nedaugžodžiaut – nepatinka ir tiek. Galvoju, kad knygų vaikams rinka sparčiai tempiasi, leidyklos prisikalbina pasakiškų iliustratorių, su jais skinas apdovanojimus tarptautiniam lygmeny, tad būti šiaip sau/pusiau geru nebepakanka.

– Jei šeimoje privengiate visų pamokslavimų vaikams, tikriausiai privengiate ir didaktinės literatūros – tai ir šitos privenkit, nes knygelė tokia stereotipinė su pamokomajai literatūrai būdingom klišėm.

PASIKALBAM

Kadangi kiekvienas netinkamas elgesys čia priskiriamas atskiram konkrečiam padarėliui – labai lengva apie netinkamą elgesį kalbėti su vaiku, nes atsiranda aiški klasifikacija, kuris monstriukas už kurį elgesį yra atsakingas. Tada galima trumpai padiskutuoti, kokie padarėliai aplanko mus dažniausiai (ne tik patį vaiką, bet ir mamą, tėtį, brolį)? Koks elgesys mums nemaloniausias? Kurio išvengti sekasi lengviausiai, sunkiausiai? Kokie galėtų būti būdai, kaip su tais padarėliais susidoroti?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *