fbpx
2-4 metai,  4-6 metai,  6-10 metai,  Paveikslėlių knygos

Senos, geros, patikrintos knygos: Petsonas ir Findusas

Sven Nordqvist Nelaimingas Petsonas”

APIE

Kai manęs klausia, kokias knygas vaikams verta turėti namų lentynose – tai autorius Sven Nordqvist dažnai būna tame sąraše. Jis – vienas žymiausių švedų vaikų rašytojų bei knygų iliustratorių. Autorius daugiausia žinomas iš istorijų apie vienišą dėdulę Petsoną ir jo padykusį katiną Findusą, bet taip pat yra ir žinomos knygų serijos apie Mamulę Mū iliustratorius.

Knygų serija apie Petsoną ir Findusą yra išversta į daugiau nei 50 kalbų, autorius, daugiausia už šią seriją, daugsyk apdovanotas, o 2003 m. jam skirta prestižinė Astridos Lindgren premija, kuri skiriama aukščiausio lygio vaikų litertūros autoriams, savo kūriniuose puoselėjantiems humanistines vertybes, kurios atsispindėjo ir pačios Astrid Lindgren kūryboje.

„Nelaimingas Petsonas“ – istorija, parašyta daugiau nei prieš 20 metų, nukelia mus į vieną labai niūrią rudens dieną, kada Petsonas nuo pat ryto yra prastos nuotaikos ir nori tik vieno – būti paliktas ramybėje. Tačiau Findusas, kaip tikras ištikimas draugas, verčiasi per galvą stengdamasis išvaryti visas juodas mintis iš Petsono galvos.

AMŽIUS 3-8

PLIUSAI

+ Aprašoma tikra nenudailinta kasdienybė: mus lanko ne tik geros emocijos, bet apima ir liūdesys, apatija, pyktis.

+ Mums, lietuviams, pripratusiems prie daug lietaus, tamsos ir tik čiut saulės – kultūriškai artimas šitos istorijos siužetas ir paties Petsono paveikslas. 🙂 Ir nors knyga vaikams, bet pasimokyti galime ir mes (na mažų mažiausiai aš tai tikrai 🙂 ) – mažiau niurzgėti, daugiau daryti.

+ Man asmeniškai labai patinka katino Finduso paveikslas – ir išdykęs, ir karštakošis, ir kiek naivus, bet tuo pačiu – atkaklus, tikras draugas, kūrybiškai ieškantis išeities, norintis pagelbėti bet kokia kaina.

+ Iliustracijos – kruopščios, išsamios).

MINUSAI

– Šiaip, kad istorija yra apie mus užplūstančias blogas emocijas, yra daugiau pliusas, nei minusas – nes ir tikrame, ne Instagraminiam gyvenime, juk ne vien fejerverkai ir konfeti. Tačiau skandinaviškas atšiaurumas stipriai jaučiamas šioje istorijoje: Petsonas nelaimingas ir vietomis jau nesitvardantis, piktas – vaizduojamas ir iliustracijose, ir tekste : „užriaumojo…“, „trenkė kumščiu“. Nors maniškis keturmetis to visiškai neužfiksavo, man asmeniškai katino Finduso vietoje būtų tikrai kiek nejauku prie tokio augaloto ir įniršusio senolio. 🙂 Bet čia vis vien ne minusas, o tik puiki priežastis pakalbėti apie pyktį, jo valdymą, šaukimą ir trankymąsi, aplinkiniams nemalonų elgesį.

PASIKALBAM

Emocijos ir jų valdymas, draugystė ir ištikimybė, kūrybiškumas, atkaklumas, mėgstamas užsiemimas-hobis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *