fbpx
4-6 metai,  6-10 metai,  Lietuvių autorių,  Paveikslėlių knygos

Vasario 16-ąją minint: nuostabi ir įkvepianti istorinė paveikslėlių knyga apie Basanavičių

Monika VaicenavičienėPer balas link aušros. Pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus”

APIE

Pirmiausia tai norėčiau pradėti nuo to, kad man labai apmaudu, jog ši knyga nepateko į 2018-ųjų metų knygos vaikams penketuką. Skaičiau interviu su Komisijos pirmininke Inga Mitunevičiūte štai čia, kad ši knyga pretendavo, bet nebuvo atrinkta. Aišku tie metų knygos rinkimai dar ne viskas, nes ten ir amžiaus kategorijos kelios vienoj krūvoj susipynusios, o ir šiaip, na ar labai jau gali piktintis, kad praėjusiais metais daug gerų knygų vaikams išleista? 🙂 Bet man visgi apmaudu, nes, jei knyga būtų visgi nominante tapus,  gausesnis ratas vaikų su šia istorija susipažintų. O susipažinti su ja oi kaip verta! 🙂 Bet knyga šiaip ar taip neliko nepastebėta, yra apdovanota (leidyklos informacija čia), o mano galva, geriausias  apdovanojimas autoriui yra ir pačių skaitytojų simpatijos. Ir maniškės tikrai keliauja šiai knygai. Aš perku visiems „Basanavičių“ dovanų ir jums labai rekomenduoju lentynoj vietos šiai knygai atlaisvint.

Apie ką ši knyga, trumpai nupasakoja ir pats netrumpas knygos pavadinimas. O jei žvelgiant giliau – tai apie vertybes, pilietiškumą, lietuvybę, žmogaus misiją ir duoklę savo šaliai, pasauliui. Ši knyga priverčia į Basanavičių pažvelgti ne vien kaip į istorinį veikėją, įnešusį didelį indėlį į tai, kur, mes, lietuviai, esame dabar. Ši  knyga apie šviesų žmogų ir šviesius jo tikslus – knyga, kuri įkvepia (ne tik vaikus, bet ir tėvus).

AMŽIUS

Leidykla sako 6-12  (aš saviškiui nuo 3,5 m. skaitau ir aišku mane kabina labiau (neslėpsiu viena vieta net iki ašarų) nei sūnų. 🙂 Bet  čia nebūtinai amžiaus klausimas. Skaityti tikrai galima anksčiau nei 6.)

PLIUSAI

+ Lentynos must have.

+ „Šviečiamoji“ knyga ne tik vaikams, bet ir tėvams.

+ Labai patinka, kad Basanavičiaus paveikslas, kuriamas ne vien iš Lietuvai daug nusipelniusio istorinio veikėjo pozicijos, bet apskritai apie žmogų, jo misiją, žmogiškumą, dorumą meilę ne tik savo šaliai, artimui, bet gyvenimui iš esmės.

+ Nuostabios, išsamios, kruopščios, pozityvios iliustracijos.

+ Dailus rašymo stilius, istorija pateikta ne per daug sentimentaliai, o istoriniai faktai – ne sausai.

+ Visa knyga, pilna optimizmo, energijos, nuteikia skaitytoją pilietiškai ir įkvepia veikti.

+ Galėčiau rasti dar ir dar tų pliusų – bet įsigykite šią knygą, skaitykite ją, grožėkitės detalėmis, dovanokite šią knygą kitiems vaikams ir jų tėvams. O jei galvosite, kad ne – nėr taip gerai, kaip aš čia parašiau, tai duokit žinoti – padiskutuosim. 🙂

MINUSAI

– Nenoriu net ieškoti

PASIKALBAM

Kas yra tėvynė, pilietiškumas, patriotiškumas? Ką reiškia būti lietuviu? Kodėl privaloma saugoti savo kalbą, žinoti savo šalies istoriją? Emigracija, kelionės, pasaulio suvokimas. Žmogaus misija ir vertybės, talentai ir aistros.

 


 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *