fbpx
6-10 metai,  Pasakos

Apie Gyvatę ir Driežą iš Naujosios Zelandijos ir jų išminties perliukus

Joy Cowley, Gavin Bishop „Gyvatė ir Driežas

APIE

„Gyvatė ir Driežas“ – prieš dešimt metų dviejų Naujosios Zelandijos autorių, rašytojos Joy Cowley ir dailininko (bet jis ir pats rašytojas) Gavin Bishop, sukurta knyga. Tai istorija apie dviejų skirtingų charakterių draugų, Gyvatės ir Driežo, bičiulystę, gimusią nuo jųdviejų kivirčo. Ir jų ginčų netrūksta visose istorijose, tačiau jie tokie gyvenimiški, nepikti, net juokingi. Mano pati mėgiamiausia istorija – apie tai, kaip gyvatė su driežu „biznį suko“. 🙂 Neslėpsiu, mane suviliojo dar ir tai, kad Naujoji Zelandija – toliausiai nuo Lietuvos nutolęs taškas, šios šalies autorių knygų vaikams mūsų namų lentynose dar nebuvo.

AMŽIUS

6-9

PLIUSAI

+ Specifinis humoras (nors gali ir ne visiems būt suprantamas ar patikti).

+ Žmonių gyvenimas ir gyvenimiškos patirtys gyvūnų akimis.

+ Išminties perliukai.

+ Man asmeniškai pliusas (bet kai kam drąsiai gali būt labiau minusas), kad istorijos kartais tokios lyg ir neišbaigtos gali pasirodyti. Jos neužsibaigia reziumė juodu ant baltu, istorijoje slypinti įžvalga nėra ant lėkštutės padėta ir prieš nosį įbrukta.

+ Sunku net apibendrint, kas tiksliai šitoje knygoje kitokio – bet tas stiliaus, temų kitoniškumas toks padūkęs ir viliojantis. Man tai šita knyga kažkuom geniali, manau, kad išrankesniems skaitytojams ji bus tikras skaitymo džiaugsmas.

MINUSAI

– Gal klystu, bet man pasirodė, kad kai kurios vietos gali būti ne iki galo suprastos dėl kultūrinių skirtumų. Visgi Naujoji Zelandija visai kitoje Žemės rutulio pusėje. 🙂

PASIKALBAM

Pagarba kitokiam, draugystė, žmonių ir gamtos pasaulių panašumai ir skirtumai.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *