Ramutė Skučaitė „Raidžių namučiai. Eiliuota ir įgarsinta abėcėlė”
APIE
Ši nuostabi garsinė knyga yra net trijų talentingų autorių kūrinys:
- Kiekvienai lietuvių kalbos abėcėlės raidei sukurti Ramutės Skučaitės eilėraščiai ( taip, taip ir nosinės raidės nepamirštos!).
- Aktorės Ilonos Balsytės įgarsinti eilėraščiai –aiškus tarimas ir švelnus balsas, mane pačią nukeliantis į vaikystę ir Keistuolių teatro dainas. 🙂
- Ryškios, spalvotos ir stipriai papildančios, kuriančios papildomas asociacijas Ingos Dagilės iliustracijos. Akys šokčios prie vieno nuo kito ir mažesniam tik spėk atsakinėt: „kas čia – kas čia – kas čia“. 🙂
AMŽIUS
2-6
PLIUSAI
+ Man patinka, kad ši knyga labai gerai ir taip sakyčiau gausiai išpildyta. Priklausomai nuo skaitytojo amžiaus ir nuotaikos, galima ją įvairiais būdais skaityt. Norisi tik paklausyt – prašom mygtukai ir įgarsinti eilėraščiai dešinėje. Noris pačiam paskaityt ar kad kitas paskaitytų – prašom kairėje pusėje dar ir trumpos eilės, kurios nėra įgarsintos. Nesinori teksto – į paveikslėlius akis ganant galima ir pažaist, nes kiekvienoj iliustracijoj raidė išradingai kasdieniniuos dalykuose paslėpta.
+ Skučaitės eilėraščiai trumpi, neperkrauti. Nors, neslėpsiu, pradžioje mano, suaugusio, ausims kai kurie jų atrodė tokie be minties ir be prasmės. Raidėms mokytis – tobuli, nes kiekvienai raidei priskirtame eilėraštyje ji kelissyk pakartojama, akcentuojama, užtvirtinama. Bet aš nebūčiau aš – man tai ir gylio reikia poezijoje, o kaip be jo? Tai vis klausiau, skaičiau aš tas eiles – ir atsitokėjau. 🙂 Eilėraščiai juk vaikams – vaikams jie be didesnių pastangų įsimenami, jiems ir juokingi, ir vizualizuojami lengvai. Tai ką čia dar kabinėsies… 🙂
+ Puikus Ilonos Balsytės įgarsinimas (aiškus tarimas + šiltas tembras). Nežinau, gal čia tik man (ar ne tik man?) – bet Ilona Balsytė man automatiškai siejas su vaikyste ir jos balsas nukelia į kažkokius rimtai nerimtus vaikiškus žaidimus, nuteikia taip valiūkiškai ir pozityviai.
+ Aktualu įvairaus amžiaus vaikams:
- 1-1,5 m. vaikai bus susidomėję mygtukais ir garsais. Kalbos vystymosi pradžioje jiems labai naudinga girdėti kuo daugiau aiškiai tariamų žodžių, o rimuotas tekstas – dainingesnis, lengviau ir įsimenamas.
- Vyresniems vaikams, 2-4 metų, knyga bus tikrai naudinga mokantis raides – paveikslėliai asocijuos, į ką kokia raidė panaši, o eilėraščiuose ji kelissyk pakartota, pabrėžta bus.
- Dar vyresniems – knyga bus naudinga mokantis skaityti – trumpos eilutės, eiliuotas tekstas, didelės raidės, aiškus neklaidus šriftas.
+ Knyga tikrai vertinga – labai tinkama dovanai.
MINUSAI
– Oi tikrai ši knyga neturi minusų. Aš jos pati dovanų saviškiams užsiprašiau ir pati dovanų išdidžiai ją neščiau. 🙂 Ir jums, jei reikia dovanų idėjų, labai rekomenduoju. Aišku, knygos kaina solidi, orientacinė knygyne apie 17 eur, bet knyga to verta, tad tegu kaina jūsų neatbaido nuo įsigijimo. 🙂
PASIKALBAM
Knygos iliustracijos, kuriose parodoma, kokiuose mums pažįstamuose daiktuose/gyvūnuose galime raides atpažinti – gali būti it žaidimas vaikams. Į drugelių gaudyklę panaši ne kokia kita, o raidė P, štai apelsino skiltelėje slepiasi D! O kas dar panašus į vieną ar kitą raidę? Kokių dar žodžių žinome iš vienos ar kitos raidės?