fbpx
2-4 metai,  4-6 metai,  6-10 metai,  Lietuvių autorių,  Pažintinės knygos ir enciklopedijos

„Tautiška giesmė” arba kaip su vaikais įdomiai mokytis Lietuvos himno

Laimonas Trota ir Lina Sasnauskaitė „Tautiška giesmė. Įdomybių knyga V. Kudirkos kūrinio motyvais”

APIE

Pagrindinis visos knygos tekstas – tai Lietuvos valstybės himno eilutės. Tačiau prie kiekvienos „Tautiškos giesmės“ eilutės šioje knygoje pateiktos iliustracijos, detalės, komiksai įprasmina himno žodžius, padeda geriau juos išgirsti ir išjausti. Ši knyga tik teoriškai yra skirta vaikams, tačiau knygos pateikimas, interpretacijos, pažadu, nustebins ir suaugusį. Gerai parengta, vertybiškai svarbi knyga ir mums, ir mūsų vaikams.

AMŽIUS

Leidykla sako 6-12 (aš skaitau saviškiam nuo 2, nes, jei atvirai, apskritai mažai dėmesio kreipiu į knygų amžiaus rekomendacijas. Jei knyga vertinga – rasis būdų sudominti įvairaus amžiaus vaikus. Be to, himno eilutes išmokti vaikas drąsiai gali ir iki 6erių. O gal ir turi? Tai nuspręsti kiekvieno tėvo valiai 🙂 )

PLIUSAI

+ Visų pirma, tai knyga moko Lietuvos himno. Tai čia jau vienas pakankamas riebus pliusas šią knygą įsigyti.
+ Šiuolaikinė, tendencijas ir aktualijas atitinkanti himno interpretacija.
+ Kupinos detalių komikso tipo iliustracijos. Bus ką patyrinėti ir iš ko pasijuokti.
+ Intelektualus humoras
+ Originalu, šiuolaikiška, be patoso ir klišių, kurios dažnai lydi temas apie patriotiškumą ir šalies istoriją
+ Knygos pabaigoje – metodinės rekomendacijos, kaip skaityti šią knygą skirtingo amžiaus vaikams. Į ką atkreipti dėmesį, apie ką papildomai pasidomėti, pakalbėti, net kokius darbelius būtų galima atlikti.
+ Papildomas pliusas už mano favoritinę knygos dalį – tarmių žemėlapį knygos gale.

MINUSAI

– Ne minusas, BET: Knyga reikalaus daugiau laiko nei įprastinės knygelės-istorijos ar pasakos paskaitymas. Tad jei skubate ir knygos skaitymui turite nedaug laiko – ši knyga netiks. Pati knyga – yra kaip diskusija, kaip žaidimas. Tėveliams gali tekti pasukti galvas, norint išaiškinti viską teisingai, nes paveikslėliai – metaforiški arba realių pavyzdžių atspindžiai, tad norint smalsiam vaikui atsakyti į iškilusius klausimus prasmingai ir nesupainiojus faktų, gali tekti ne tik paguglinti, bet ir pačiam atsakyti į klausimą – o kas čia pavaizduota? Ką čia norėjo tuom pasakyti? Trumpai tariant, knygai skaityti reikia, kad ir skaitovas būtų apsišvietęs. Bet juk čia labiau pliusas, ne minusas ar ne? 🙂 Mokomės visi kartu, ne tik vaikai 🙂
– Smulkmė, bet: man kiek nepatinka knygos popierius, ne visai malonus vartymui, šiurkštokas. Bet gal čia tokia leidyklos ir autoriaus idėja?

PASIKALBAM

Kaip minėjau pliusuos/minusuos – knygos tema ir turinys, pati iš savęs jau yra pokalbis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *