fbpx
2-4 metai,  4-6 metai,  6-10 metai,  Lietuvių autorių,  Pasakos,  Paveikslėlių knygos

Mano 2018 m. pabaigos atradimas – Marius Marcinkevičius

Marius Marcinkevičius ir Lina Dūdaitė „Sivužas

APIE

Dviejų talentingų autorių dueto knyga:

Lina Dūdaitė – žinoma, pripažinta, mėgiama, ne vieną apdovanojimą gavusi iliustratorė ir knygų dailininkė

Marius Marcinkevičius –  iki šiol kiek dar negausiai girdėtas ir žinomas rašytojas, o ir poetas(!)  (ir tai dar ne viskas –  nes pasirodo autorius yra gydytojas)

„Sivužas“ – be galo graži pasaka: šiek tiek apie draugystę, šiek tiek apie drasą, bet labiausiai tiesiog apie nuotykį, nutikusį dviems draugams vieną nuostabią žiemos dieną, apie pagalbą kitam ir dar gal tiesiog apie paprastą buvimą ir kasdienybės smulkmenas.

AMŽIUS

3-8 (šiaip labai juokingas dalykas, kad tik į namus atkeliavus „Sivužui“ ji iškart tapo mano mažosios P* (1+ metai) knygele-favorite. Atsiverčia knygos atvartą, kur per beveik visą puslapį žvelgia Paršelis su berete ir karvė Adelaida, ir juokias – kiša į rankas, liepia vartyti, skaityti. Nežinau – gal vaikai nuo pat mažens turi uoslę gerai literatūrai? 🙂 )

PLIUSAI

+ nuostabios Linos Dūdaitės iliustracijos –  žiemiškos, šmaikščios, išpildančios ir stipriai papildančios tekstą. Ypatingai patiko, kad knygoje apstu ir iliustracijų/mini brėžinių, lyg specialiai paliktų smalsioms vaikų akims fiksuoti ir panagrinėti: o kas gi čia?

+ knyga žaisminga. Vien tai, kad karvė su paršeliu nesugeba apversti žodžių, parašytų iš po ledu – išspaudžia šypseną ir primena vaikystės žaidimus: kai kuriamos savos, kodinės, slaptos kalbos, bandoma žodžius skaityti iš kito galo ir pan. Tad ir pati „sivužo vardo” idėja lyg ir paprasta, bet kartu dar nesutikta lietuvių literatūroje.

+ vien tai, kad knygoje jokios tradicinės didaktikos, o tiesiog graži, rami, „viskas vietoje” istorija apie draugystę, pagalbą – jau privalumas

+ subtilu, meniška

MINUSAI

– Neradau ir nežadu ieškoti 🙂

PASIKALBAM

Man tai šitą knygą skaitant ir paskaičius, net nesinori labai diskutuoti, tiesiog ramiai vartyti ir grožėtis žiemos iliustracijomis, bandyti pavaizduoti nustebusius Paršelius ir karvę Adelaidą, gal dar kiek pafantazuoti, koks gi Paršelio vardas…

*Mažoji P – taip tinklaraštyje gali būti pavadinama mūsų jauniausia šeimos narė Patricija.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *