fbpx
0-2 metai,  2-4 metai,  4-6 metai,  6-10 metai,  Lietuvių autorių,  Poezija, eiliuotos knygos

Atradimų tęsiniai arba pagaliau poezija!

Marius Marcinkevičius „Maži eilėraščiai mažiems vaikams“

APIE

Šiaip knygų anotacijos – na tos santrumpos ant paskutinio galinio viršelio (ar nukopijuotos aprašyme internetinėje parduotuvėje) – būna skirtos trumpai nupasakoti, apie ką ši knyga. Tačiau dažnai jos būna tooookios primityvios ir nuobodžios, kad užuot sudominusios, dažnai atlieka priešingą misiją. Bet ne šįkart, tad skolinuos ir cituoju:

Geriausia knyga vaikystėje – poezijos. Poezijos ritmai ir rimai tarsi sutampa su slaptais vaikystės pasaulio virpesiais, o mažieji ypač imlūs pagal tam tikrus dėsnius surikiuotų žodžių skambesiui. Visa vaikystė skamba kaip eilėraštis – skaičiuotės, dainelės, rimuotos mįslės. Ši Mariaus Marcinkevičiaus knyga parašyta pagal geriausias klasikinės lietuvių poezijos vaikams tradicijas, ypač sklandžiai surimuota ir tiks vertinantiems skaidraus paprastumo bei žaismingos gelmės derinį. <…> „Maži eilėraščiai mažiems“ dvelkia namų jaukumu, mamos glėbiu ir būsena, kada užtenka tik „būt būt“. Geriausia būti – su tėveliais ir knyga. <…>”

Vat taip ir nieko daugiau – tik būt būt ir skaityt skaityt.

AMŽIUS

3-8

PLIUSAI

Šita knygelė ir šis autorius man yra absoliutus 2018-ųjų metų pabaigos atradimas. Vaikiškas knygas man ir šiaip dažniausiai smagu skaityti, bet paskutiniu metu, lietuvių autorių paveikslėlių knygos daugiau blizgėjo nuostabiomis, originaliomis, meniškomis iliustracijomis. Tuo tarpu tekstas, deja, ne visada būdavo toks stiprus ar įtraukiantis. O čia ne šiaip tekstas, o šmaikštūs ir šiuolaikiški, dailiai rimuoti eilėraščiai, pilni tokio lengvumo pojūčio. Jau kai pradedi skaityt, noris dar ir dar pažaisti su tuo tekstu: balsu, intonacijomis, mimikomis.

+ eiliuotas tekstas

+ paprastos kasdienybės atspindžiai

+ šmaikštumas

+ tekstas labai tinkamas nuotaikingam, entuziastingam tėvelių skaitymui su vaidinimo prieskoniu

+ originalios iliustracijos, minimalistinės, nenučiustytos, lyg pačių vaikų pieštos ir nusėdusios knygelėje

+ originalus knygos formatas, įrišimas (čia plojimai leidyklai, nepabijojusiai paeksperimentuoti)

MINUSAI

– Šiaip nenoriu ieškoti minusų, noriu tik, kad ir „Sivužą“ ir „Mažus eilėraščius“ visi pirktų ir pirktų, ir kad Marius Marcinkevičius dar daugiau rašytų 🙂 Bet vienas mažas visai mažytis, gal net ne minusiukas, o tik tokia pastabėlė – nors formatas ir knygos apipavidalinimas originalus ir retas (ypač poezijos knygoms), tačiau ploni viršeliai, kaip žinia, jautresni, tad knygelę teks stipriai pasaugoti, norint išsaugoti ateinančioms kartoms 🙂 Kaip matyti nuotraukoje – tik drykst, ir auč – mums viršelio nuo mažųjų P rankyčių išgelbėti, deja, nepavyko. 🙂

PASIKALBAM

Ai ką čia kalbėti, ką diskutuoti– skaitykime, juokimės ir džiaukimės: šia diena ir gera poezija 🙂

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *